Wykończenie łazienki wiąże się z koniecznością zakupu właściwych płytek ceramicznych. Na sklepowych półkach znaleźć można mnóstwo inspiracji, niemniej warto – w pierwszej kolejności – zwrócić uwagę na poszczególne parametry.

Podstawowym surowcem, który służy do produkcji płytek ceramicznych jest glina. Ostateczny wygląd wypalonego już produktu zależy jednak od wielu czynników, w tym między innymi od temperatury wypiekania. Obecnie w sklepach znaleźć można płytki nie tylko o różnorodnych kształtach czy wzorach. Bogaty wachlarz kolorystyczny to często dodatkowy kłopot. Tutaj pojawia się bowiem kolejne pytanie – czy łazienka ma być jasna, czy może raczej utrzymana w ciemnej tonacji kolorystycznej? Zanim jednak to zagadnienie się pojawi, warto wybrać najlepsze produkty, które pasować będą do łazienki.

Płytki na podłogę

Bez względu na kolor czy też dodatkowe wzory, warto przyjrzeć się parametrom płytek, którymi wyłożona zostanie podłoga łazienki. Każdy model ma określoną przez producenta klasę ścieralności. I tak, wybierać można w płytkach II, III lub IV klasy. Ponadto, kupujący powinien zwrócić uwagę na to, aby produkt nie był zbyt bardzo śliski. Niektóre z produktów, które znaleźć można w sklepach, są antypoślizgowe. Te parametr oznaczany jest literą „R” (dla przykładu „R9”, „R10” lub „R11”). Im zaś wyższa liczba przy literze „R” tym lepsze właściwości antypoślizgowe. Wybór takich, w przypadku łazienki, wydaje się być idealnym rozwiązaniem.

Zwróć uwagę na kalibrację

Najprościej mówiąc, kalibracja to dopuszczalne odstępstwo od ustalonego wymiaru płytki. Nabywając pudełko płytek należy pamiętać, że są one wypalane w piecu. W tym procesie glina twardnieje, zaś sam produkt kurczy się. W związku z powyższym, w jednym pudełku mogą znajdować się płytki, pomiędzy którymi odstępstwo wynosić może nawet 2 mm. Producenci umieszczają taką informację na opakowaniach przez wskazanie nominalnego wymiaru płytki oraz możliwych odstępstw. Jest to zwłaszcza ważne wówczas, gdy nabywamy więcej niż jedno pudełko płytek. Właśnie wtedy należy zwrócić uwagę na oznaczenia producenta.

Odporne na środki chemiczne

Płytki łazienkowe znajdują się w pomieszczeniu nietypowym, w którym panuje agresywne środowisko. Z tego też względu ważne jest, aby były one w pełni odporne na wszelkiego rodzaju środki chemiczne. Z drugiej strony utrzymanie ich w należytej czystości nie powinno być problemem. Z myślą o nabyciu warto zatem wybierać wśród płytek, które posiadają odpowiednio wysokie parametry odpornościowe. Dalej, zanim zostaną one zamontowane, niezbędne jest zastosowanie odpowiedniej izolacji przeciwwilgociowej. Dzięki temu pomieszczenie to będzie służyło mieszkańcom przez długi czas.

Jesteśmy firmą, która dba o swoich klientów. Pracujemy zgodnie z wytyczonymi standardami, które pozwalają nam na stwierdzenie, że jesteśmy solidnymi i rzetelnymi kontrahentami. Przestrzegamy również technologii remontowo-budowlanych i korzystamy tylko z materiałów najwyższej jakości.

Dzięki temu wszystkim klientom dajemy 3-letnią gwarancję poza malowaniem wnętrz, które objęte jest 12-to miesięczną gwarancją.

Jesteś zadowolony z naszych usług? Poleć nas swoim znajomym!