Jednym z elementów, który wnosi prestiż do architektury wnętrz jest kamień ozdobny. Stosowany jest zazwyczaj w pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu, choć nie zawsze. Najchętniej wykładane są nimi fragmenty lub też całe ściany.

Dlaczego kamień ozdobny jest tak popularny?

Współcześni producenci kamienia dekoracyjnego oferują całą paletę odcieni, jak i rozmiarów. W sklepach nabyć można materiały, dla powstania których inspiracją były różnorodne zakątki świata. Wszystko to sprawia, że każdy z konsumentów otrzymuje możliwość wyboru i ma nieograniczone pole do zaprojektowania własnej, klimatycznej przestrzeni. Co ważne, stosując kamień dekoracyjny buduje się nie tylko nastrój w pomieszczeniu, ale również podnosi się wartość rynkową całej nieruchomości.

Czym jest kamień dekoracyjny?

Najprościej mówiąc, to specjalne płytki strukturalne o rozmaitej wielkości. Ich aplikacja nie jest trudna, niemniej jednak, aby efekt końcowy był zadowalający, warto zadanie ich montażu powierzyć specjalistom. Współcześnie wytwarzane są one przede wszystkim z białego cementu lub też gipsu. Spodnia część jest zawsze gładka w odróżnieniu od wierzchniej. Tutaj też przebierać można w bogatej kolorystyce, jak i różnorodności faktur. Zarówno konsumenci wymagający, jak i ci, których ogranicza zasobność portfela znajdą coś dla siebie.

Co najczęściej?

W naszych domach najczęściej goszczą kamienie dekoracyjne takie, jak piaskowiec, marmur, granit czy też łupek. Część z nich znana i ceniona była już w czasach starożytnych, część zaś dopiero od niedawna cieszy się uznaniem klientów. I niezależnie od wyboru, są one – w każdym przypadku – nie tylko odporne na zużycie. Odpowiednia impregnacja dodatkowo sprawia, że można je uchronić także przed ewentualnym zaplamieniem. Atutem zastosowania kamienia dekoracyjnego jest też fakt, iż służyć będzie on wielu pokoleniom z uwagi na trwałość i ponadczasowość.

Dlaczego warto?

Kamień dekoracyjny to alternatywa dla gładkich ścian. Architekci, którzy zajmują się projektowaniem wnętrz, podkreślają, że jego wykorzystanie daje ogromne możliwości aranżacyjne. Można go przy tym łączyć z różnymi materiałami, w tym elementami drewnianymi. Ponadto, wykończyć można nim zarówno ściany, jak i kolumny czy też kominek. Każdemu pomieszczeniu nadaje on nie tylko wyjątkowy, wysmakowany wygląd, ale również nuty przytulności.

Jesteśmy firmą, która dba o swoich klientów. Pracujemy zgodnie z wytyczonymi standardami, które pozwalają nam na stwierdzenie, że jesteśmy solidnymi i rzetelnymi kontrahentami. Przestrzegamy również technologii remontowo-budowlanych i korzystamy tylko z materiałów najwyższej jakości.

Dzięki temu wszystkim klientom dajemy 3-letnią gwarancję poza malowaniem wnętrz, które objęte jest 12-to miesięczną gwarancją.

Jesteś zadowolony z naszych usług? Poleć nas swoim znajomym!